Сухий масаж відносять до різновиду аюрведичної медицини, пише Healthline. Він має багато переваг для нашого тіла. Серед них: стимулювання лімфатичної системи, відлущення ороговілих клітин шкіри, посилення циркуляції крові та прилив енергії, зокрема допомагає усунути целюліт.

Цікава інформація: Пластична операція, не виходячи з дому: як китайський додаток змінює обличчя

Що таке аюрведична медицина?Це різновид альтернативної медицини. Її основним принципом є цілісне лікування: тіла, душі і духовне. Наукового підґрунтя вона не має, але базується на індійських філософських принципах, спрямованих на підтримку балансу між фізичним та духовним здоров’ям людини.

Переваги сухого масажу

  • Стимулювання лімфатичної системи та виведення токсинів. Масаж тіла сухою щіткою допомагає організму виділяти токсини через піт. Натуральні волокна на щітці стимулює пори і відкриває їх. Це полегшує організму виділяти піт. Такий процес, в свою чергу, зменшує кількість токсинів, які надходять через лімфатичну систему. Проте Healthline зазначає, що мало наукових досліджень, які підтверджують цю заяву.
  • Відлущування. Грубі ворсинки видаляють зі шкіри сухі та омертвілі клітини. Як наслідок: ніжне, гладке та м’яке тіло.
  • Релаксація. Сухий масаж щіткою, як і будь-який інший вид масажу, змушує вас розслабитись. Щоб максимально відчути ефект, практикуйте процедуру в сухому чистому просторі без яскравого освітлення.
  • Усунення целюліту. Масаж щіткою мав би допомогти вам зменшити ознаки целюліту на шкірі, бо володіє такими ж властивостями, як інші різновиди масажу.

Якщо робити сухий масаж правильно, то він чудово впливає на стан нашого тіла. Але таким методом побороти целюліт не вдасться. Оскільки його поява пов’язана з жировою клітковиною та колагеновими волокнами,
– каже Керолін Джейкобс, сертифікована дерматологиня та директорка центру Chicago Cosmetic Surgery and Dermatology.

Щітки для сухого масажу
Щітки для сухого масажу / Фото Unsplash

Недоліки сухого масажу

У сухого масажу спеціальною щіткою також є свої ризики. Якщо у вас надто чутлива шкіра або ви маєте відкриті рани на шкірі чи запалення (наприклад, екзема чи псоріаз), перед процедурою обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Тому деяким людям не можна робити сухий масаж або робити його дуже обережно, бо можна завдати тілу більше шкоди, ніж користі.

Сухий масаж
Сухий масаж тіла щіткою / Фото Pexels

Як робити сухий масаж щіткою?

  • Використовуйте спеціальну дерев’яну щітку із натуральними волокнами. Щітка з довгою ручкою – зручніша у використанні.
  • Важливо, щоб шкіра та щітка були сухими.
  • Робіть масаж перед тим, як піти в душ.
  • Починайте масаж із своїх ніг та плавно рухайтеся вгору.
  • Після ніг починайте масажувати руки, потім переходьте до тулуба.
  • Рухи направляйте знизу вгору у напрямку серця. А область сідниць і живота треба масажувати круговими рухами за годинниковою стрілкою.
  • На ділянках більш загрубілої шкіри можна натискати щіткою сильніше. Де шкіра тонка, не треба сильно тиснути.
  • Після масажу прийміть прохолодний душ.
  • Висушіть тіло та зволожте натуральною олією. Найкраще підійде оливкова або кокосова.

Важлива примітка! Масаж слід робити не частіше, ніж 1-2 рази в тиждень. Нехай ваша перша процедура триває 3 хвилини, далі поступово збільшуйте час. Якщо з’являються почервоніння на шкірі – це означає, що ви все робите правильно і кровопотік стимулювався. Проте, якщо ви відчуваєте біль і дискомфорт краще припинити масажувати. Потім можна спробувати знову. Не перестарайтеся! Перші рази не потрібно натискати на шкіру надто сильно. Коли звикнете, тоді підвищуйте тиск.